Enthousiaste gidsen gezocht

Helvoirt kent een rijke historie als het gaat om Vincent van Gogh. Ga je op zoek naar Vincent en zijn familie, dan blijkt dat er veel wetenswaardigs in ons dorp te vinden is. Er zijn weinig plaatsen geweest die zoveel Van Goghs bijeen hebben gebracht als Helvoirt. Ook herinneren nog diverse monumenten aan deze tijd.

Vanaf 2014 is er een Van Gogh Helvoirt werkgroep actief die dit culturele erfgoed in Helvoirt voor bezoekers en andere belangstellenden wil behouden. In de afgelopen jaren zijn er een aantal mooie initiatieven gerealiseerd, waaronder een Van Gogh wandeling onder begeleiding van een gids. Deze wandeling voert langs alle plekken die herinneren aan de tijd van Vincent van Gogh en is inclusief een bezoek aan de Hervormde kerk. Voor 2019 zijn er plannen gemaakt om bestaande activiteiten te professionaliseren en nieuwe activiteiten te ontwikkelen, waardoor een grotere stroom aan belangstellenden naar ons dorp wordt verwacht. Om aan deze vraag te kunnen voldoen zijn wij op zoek naar enthousiaste gidsen die groepen willen rondleiden door Helvoirt.

Wat vragen we van een gids?
– Je haalt plezier uit het rondleiden van en het spreken voor groepen;
– Je bent nieuwsgierig naar het culturele erfgoed van Helvoirt en de Van Goghs en bent bereid je daar verder op toe te leggen;
– Je bent bereid om een korte interne opleiding te volgen;
– Je bent een aantal keren per jaar op afroep beschikbaar;
– Je drukt je uit in helder Nederlands. Het spreken van één of meerdere vreemde talen is een pré.

Wat mag je van ons verwachten?
– Wij bieden een korte interne opleiding die er op is gericht om de kennis van Helvoirt en de geschiedenis met de familie Van Gogh te vergroten;
– Je maakt onderdeel uit van een enthousiaste groep met Van Gogh Helvoirt ambassadeurs.

De werkzaamheden als gids zijn eventueel te combineren met de vrijwilligersfunctie van VVV ambassadeur van Stichting TinH in het HelvoirThuis.

Spreekt het je aan?
Stuur dan een e-mail met korte motivatie vóór 1 maart 2019 naar Karin Traa via info@vangoghhelvoirt.nl. Ook vragen over deze functie kun je via dit e-mailadres stellen. Meer informatie over Van Gogh Helvoirt is te vinden op www.vangoghhelvoirt.nl

Reacties zijn gesloten.